top of page

קבוצת האייקידו שלנו

 

אז מי אנחנו בעצם? אנחנו קבוצת תלמידי אייקידו, שמתאמנים יחד באייקידו מעל 20 שנה. כולנו בחרנו באייקידו כבדרך חיים ואנו משתמשים באייקידו למגוון מטרות- הגברת המודעות העצמית, פיתוח כישורי לחימה והגנה עצמית, פיתוח הנפש והגוף והגברת ההרמוניה בחיים שלנו.

 

מכורח הנסיבות ומעברי החיים, התפצלנו ל-3 קבוצות אייקידו שונות, קבוצת האייקידו בתל-אביב בראשות סנסיי עדי פישל (דאן 4), קבוצת האייקידו בבית אריה בראשות סנסיי ירון יעקובוביץ (דאן 4) וקבוצת האייקי ג'יו-ג'יטסו בנס-ציונה בראשות סנסיי ישראל טונג'י.

לכל קבוצה יש אופי ודגשים אחרים. בקבוצת האייקידו בתל-אביב אנחנו מתאמנים באייקידו קלאסי בסגנון אייקיקאי, שהוא הזרם המרכזי באייקידו. זוהי קבוצה גדולה יחסית של כ-20 תלמידים ותלמידות בגילאים 20 עד 55. קבוצת האייקידו בבית אריה אינטימית יותר ושמה דגש על אלמנטים של הגנה עצמית. בקבוצה בנס-ציונה אנו לומדים סגנון קדום יותר של איקיידו הקרוי אייקי ג'יו-ג'יטסו, ומשולבים בו עבודת קרקע בסגנון גי'ו-ג'יטסו ברזילאי עם דגש על אלמנטים של לחימת רחוב בסגנון Reality based self-defense.

לאתר האייקידו החדש שלנו, ליחצו על הלינק: קבוצת האייקידו בתל-אביב.

לבלוג האייקידו בתל-אביב ליחצו על הלינק: סיפורי אייקידו ותובנות על עולם האייקידו בתל-אביב.

כמה מילים על קבוצת האייקידו שלנו-

אנחנו רואים את קבוצת האייקידו שלנו כמשפחה שנייה. אחרי כל שיעור רובנו יושבים איזה שעה- מי על בירה ומי על ספרייט ומדברים על אייקידו ועניינים שברומו של עולם, עד שהאישה\חברה\בן-זוג מתקשרים ומאיימים בגירושים אם לא נחזור הביתה.

הרגשת המשפחה מתבטאת גם בשיעורי האייקידו- האווירה במהלך האימונים טובה ונעימה, ויש מחוייבות להתפתחות הטכנית והאישית של התלמידים אחד לשני. האווירה הטובה לא באה על חשבון האייקידו, אלא להיפך.

נשמח אם תתנו צ'אנס לקבוצה שלנו- אנחנו מאוד מעוניינים להרחיב אותה ולקבל תלמידי אייקידו חדשים.

בתמונה למטה רואים יום שישי טיפוסי בפיצוצייה של מנאש, אחרי אימון אייקידו ממוקד.

חברי קבוצת האייקידו שלנו יושבים על כוס בירה בפיצוצייה אחרי כל שיעור אייקידו.

חלק מקבוצות האייקידו שלנו- מורים, תלמידים ותלמידות. (מי שהגיע באותו שיעור)

המורים והתלמידים בקבוצות האייקידו השונות נחמדים בצורה יוצאת דופן.

אלכסנדה קליין. 

אלכסנדרה היא התלמידה החדשה שלנו, ובכל שיעור אנחנו מגלים עליה עוד עובדה מפתיעה. גילינו שהיא עורכת דין מצליחה, שהיא עוסקת כבר שנים בעולם הרוחני, ושהיא בתהליך של כתיבת ספר. לאלכסנדרה לקח איזה 4 חודשים עד שהיא הגיעה לשיעור האייקידו הראשון שלה, ומאז, כל שיעור שהיא מחסירה אינו שלם בלעדיה.

אבי חסון, בן 34. 


אבי הוא אמנם עורך דין, אבל במקור הוא איש מדיה (שזה בעייני מחמאה). אבי הוא בחור מעניין, מלא חוש הומור ואב לשני ילדים. אבי הוא אחלה בן-אדם, ששמח להתנדב לכל משימה, וקבוצת האייקידו שלנו בורכה בנוכחות שלו.

עידו ל. חגורה שחורה (דאן-2), בן 46


עידו הוא אמן לחימה בנישמתו. הוא מתאמן בטאי-צי קרוב ל-20 שנה והוא עורך סינטזה בין האייקידו לטאי-צי. עידו הוא איש רב-פעלים, שעוסק במדע וטכנולוגיה, אקטיוויזם חברתי, פוליטיקה מקומית ומה לא.

עידו הוא אדם שתרצה שיהיה בחברתך הן בסימטה חשוכה, בטיול גיפים ועל הבאר, לוגם בירה קרה. לחצו כאן לקישור לאתר שלו בו הוא מטפל באומנויות לחימה.

אריק פולאק. חגורה שחורה (דאן 1) בן 35. 


אריק חזר לקבוצת האייקידו שלנו אחרי היעדרות ארוכה של 10 שנים. במהלך התקופה הזאת הוא נסע לסין ולמד רפואה סינית והיום הוא מנהל עם אישתו קליניקה לרפואה סינית. אריק הוא תלמיד רציני שלא מפספס אף שיעור אייקידו, והוא רך ובעל אייקידו חזק וטכניקה טובה. בחור כארז.

עופר הילו (בן 25)


עופר הוא התלמיד הכי צעיר בקבוצת האייקידו שלנו- כולו בן 25. סטודנט לעיצוב עם זקן מטופח ולוק תל-אביבי. על אף המבט חודר - עופר הוא אדם לבבי ביותר שמתחבר עם כולם, ובעל גינונים אירופאיים שמסגירים את מוצאו הארגנטינאי. 

יואב בלוך (בן 55)


יואב הוא זקן התלמידים החדשים. עם סבלנות אינסופית שרכש משנים של תירגולי טאי-צ'י יואב מתעמק בשימחה בטכניקות האייקידו. יואב הוא מהנדס ואיש משפחה שמדגים היטב את המשפט "מים שקטים חודרים עמוק". 

דודי פרנזי , חגורה שחורה דאן-1 בן 28. 


דודי הוא דוגמא טובה למתאמן אייקידו שמבין שדרך האייקידו היא לא תמיד ישרה. דודי התאמן אצלנו איזה שנתיים, ולקח חופשה של קרוב לחמש שנים, וחזר למבחן לחגורה שחורה. אב לזוג תאומים מקסימים!

דר' ניר בן לביא, בן 51. 


ניר החל בלימודי האייקידו במאי 2016 והוא מתאמן בחליפה שחורה, זכר לשנים של לימודי נינג'יטסו. בין משפחה, נסיעות ברחבי העולם וניהול חברת תוכנה לא ברור איך הוא מתעקש (ולרוב מצליח) להגיע לשלושה אימונים בשבוע.

הרצינות וההתמדה של ניר (המלווים תמיד בחיוך) ניכרים היטב גם באייקידו שלו.

קרן חלאבי (בת 25).


קרן היא התלמידה החדשה ביותר שלנו. היא דוגמא מאלפת לביטוי "מים שקטים חודרים עמוק". קרן בחורה שקטה ופיקחית עם עבר שושואיסטי בתחום הסייבר שתורם ללימודי הביואינפורמאטיקה שלה. קרן לוקחת ברצינות את לימודי האייקידו ואני בטוח ללא צל של ספק שהאייקידו יעיף אותה למקומות שהיא לא חלמה עליהם.

רוני, בן 26. 


רוני הוא נתנייתי שמתאמן בקבוצת האייקידו שלנו בת-אביב, ורק זה מעורר כבוד רב. רוני הוא איש-מחשבים גבוה שאוהב להתחרות עם ערן בתחרות של "למי-יש-אייקידו-יותר-נוקשה", אבל יש לו כישרון והוא יהיה איש אייקידו מוצלח מאוד.

רן בכר.  חגורה שחורה (דאן 2)  בן 39. 

רן הוא אדם מאוד מיוחד, ויעידו על כך נשים רבות שנפלו שבי אחר קומתו הטמירה ועיניו הירוקות. האייקידו של רן מיוחד ומשעשע ומשקף נפש של ילד אמיתי. 

רן הוא רב פעלים ותחומי עניין- הוא עוסק בלימודי מגדר, תסריטאי, סופר ומדריך בפניימת נוער

דים ל. חגורה שחורה (דאן 1) בן 38. 
 

דים הוא בין התלמידים הוותיקים בדוג'ו- מתאמן מאז שנת 2000. ולאחרונה עבר לדוג'ו בנס-ציונה. מהנדס אלקטרוניקה בעל ידי זהב ולב רחב. אב לשתי בנות מקסימות שבאות לבקר מדי פעם.

אודי אלנברג, קיו 4 בן 26. 


אודי הוא פילוסוף בנישמתו וילד בליבו. כל זה ארוז בגוף המתנשא ל1.85 ומשקל בהתאם. תוסיפו את העובדה שהוא למד בצעירותו במשך שבע שנים ג'ודו, ועכשיו לכו תנסו לבצע עליו טכניקת אייקידו שהיא פחות ממושלמת עליו כדי שזה בכלל יזיז לו. אודי הוא פרטנר נהדר להתעמקות בדקויות האייקידו.

סער פיינשטיין חגורה שחורה (דן 1), בן 28. 


סער הוא פרטנר מעולה לאייקידו. חזק וגמיש ולעולם לא מתעייף. לסער יש לב רחב, והוא מת על כלבים, אז איך אפשר לא לאהוב אותו? הוא גם מאלף כלבים מקצועי ומספר לנו סיפורים שלא יאמנו על כלבים שקופצים מגגות, ומה לא.

חגית פלס חגורה שחורה (דאן 1). 


חגית היא ה"מאמא" של קבוצת האייקידו שלנו בתל-אביב, והיא יהלום אמיתי! חגית עוסקת זה יותר מעשרים שנה בתורות רוחניות שונות,  ומאחורי החיוך הכובש מסתתרת רואת חשבון רצינית שאף הקימה קבוצת עליות- קבוצת רואי חשבון ויועצים. לאתר ראו את www.alliott.co.il

חגית תמיד עוזרת ודואגת לכל התלמידים- והיא מחזיקה את הקבוצה עם הלב הגדול שלה.

איילת עופר קיו 1. 


איילת בעלת השיער הערמוני היא מטפלת בחסד בטאי-שייאצו. צחוק הפעמונים שלה לא מפסיק כל השיעור. איילת מתאמנת בדוג'ו בנס-ציונה ומפליאה לספר על תובנות חיים.

דני הוכברג קיו 1 בן 35. 


דני הוא תלמיד מקסים. בכלל, הוא מקסים כל בחורה עם עייני הכלבלב הכחולות שלו וחיוך שממיס כל לב. לדני יש אייקידו מיוחד, כמו אישיותו. הוא לעולם לא מוותר ומחייך כל הזמן.

ישראל טונג'י (סנסיי). חגורה שחורה (דאן 4).


סנסיי ישראל טונג'י מלמד אייקידו בסגנון אייקי-ג'יו-ג'יטסו בקבוצה בנס-ציונה והוא ראש הדוג'ו של הקבוצה שם.
סנסיי ישראל טונג'י עוסק באומנויות לחימה מגיל צעיר, ובאייקידו מעל ל-25 שנה. הוא בעל רקע במגוון אומנויות לחימה- חגורה שחורה בקראטה ובג'ודו. הרקע של סנסיי ישראל טונג'י באומנויות הלחימה מתבטא בשיעורי האייקידו בעיקר באספקט של הגנה עצמית.

דורון ג' , קיו 3 בן 37. 


דורון הוא זקן התלמידים החדשים בקבוצת האייקידו שלנו. דורון הוא איש רב אשכולות והיחיד שהצליח לעצב את הלוגו ואת חולצת קבוצת האייקידו שלנו. דורון הוא תלמיד מתמיד וטבעוני שמתחלחל בכל פעם שאנו מתכננים "על האש" (שריפת חיות מתות, כהגדרתו).

דורון חרד מאוד לפרטיותו והסכים לשים תמונה מפוקסלת באתר, רק בתנאי שיהיה מישהו אחר בתמונה...

יובל.


יובל הוא איש-הצפון שלנו. הוא חלק איתנו את גופו החזק ללא תקנה תקופה ארוכה,עד שהפסיק לעבוד בתל-אביב. יובל נשאר על תקן של תלמיד-אורח שמבקר את קבוצת האייקידו שלנו בתל-אביב בהפתעה. כיום יובל מתאמן בעיקר אצל המורה של המורים שלנו, סנסיי איתן-בן-מאיר, מראשוני מורי האייקידו בארץ.

דורי פלס. חגורה שחורה (דאן 4) בן 55. 
 

דורי הוא שחקן בנשמתו. היותו במאי ושחקן תיאטרון מקצועי ניכרת בעבודת האייקידו שלו. כל תנועה שלו נעשית בתשומת לב ועוברת כירואוגרפיה מדוקדקת. דורי הוא התלמיד הבכיר ביותר בקבוצה (דאן-4) והוא תמיד מוכן עם מענה חד לשון או הערה מתחכמת.


לאתר שלו העוסק בין היתר בקריאה וניתוח מחזות- www.dorsadnaot.com

דר' שחר כהן.  חגורה שחורה (דאן 3) בן 45. 


שחר הוא דוקטור לגנטיקת צמחים ותלמיד בקבוצה קרוב ל-15 שנה. הוא (אני) גם מנהל האתר אז לא כל-כך נעים לי להלל ולשבח את עצמי. כשתתקשרו לקבל פרטים על הקבוצה (0547296988) אז אני אנסה לשכנע אותכם שקבוצת האיקיידו שלנו זה הדבר הכי טוב מאז המצאת מכונת הכביסה.

ירון יעקובוביץ (סנסיי). חגורה שחורה (דאן 4) בן 48.


סנסיי ירון יעקובוביץ הוא ראש הדוג'ו של קבוצת האייקידו ביהוד. סנסיי ירון הוא לוחם אמיתי- יש לו רקע עשיר באומנויות לחימה, בין היתר, בקדנו, ג'יו-ג'יטסו ברזילאי וקרוב ל-20 שנות ניסיון באייקידו.

בנוסף להיותו לוחם, ירון הוא גם מרפא- הוא מטפל בטאו שיאצו.

עדי פישל (סנסיי). חגורה שחורה (דאן 4) בן 55. 


סנסיי עדי פישל ראש הדוג'ו של קבוצת האייקידו בתל-אביב.
סנסיי עדי מתאמן באייקידו קרוב ל-30 שנה, ולמד אייקידו במרכז האייקידו ביפן (הומבו דוג'ו). האייקידו של סנסיי עדי הוא רך ונעים, אך גם תכליתי עם יישומים להגנה-עצמית.
סנסיי עדי הוא אדם הרמוני עם סבלנות רבה ושיעורי האייקידו שלו הרמוניים, נעימים ובטוחים.

מיכאל ברגמן  בן 25. 
 

מיכאל הוא תלמיד חדש בקבוצת האייקידו שלנו בתל-אביב. הוא מומחה למחשבים ומתעניין מאוד בעקרונות הטכניים של האייקידו.


דורי פלס. חגורה שחורה (דאן 4) בן 55. 
 

דורי הוא שחקן בנשמתו. היותו במאי ושחקן תיאטרון מקצועי ניכרת בעבודת האייקידו שלו. כל תנועה שלו נעשית בתשומת לב ועוברת כירואוגרפיה מדוקדקת. דורי הוא הליצן של השיעור- תמיד מוכן עם מענה חד לשון או הערה מתחכמת.


לאתר שלו העוסק בין היתר בקריאה וניתוח מחזות- www.dorsadnaot.com

0547296988
לשיעור אייקידו חינם
bottom of page